PvdA velsen Velsen

PVDA - velsen - keus PvdA voor compromismodel

keus PvdA voor compromismodel

Pvda over compromismodel Grote Buitendijk
14 april 2009


Waarom kiest de PvdA voor scenario B?
 

Het besluitvormingproces rond de bestemming van het noordelijk gebied van de Velserbroek wordt binnenkort afgesloten met een principebesluit.
Het proces was lang, maar dat was nodig omdat vele partijen met verschillende belangen iets willen met dit gebied. Volgens ons was het een zorgvuldig proces waarbij  alle belanghebbenden voldoende hun inbreng hebben gehad. Dit proces leidde tot maar liefst 7 verschillende uitwerkingsmodellen.
Toch is tijdens dat proces goed naar elkaar geluisterd en zijn partijen naar elkaar toe geschoven. Natuurlijk niet zomaar. Ook bij het zogenaamde compromismodel van actiegroep Velserbroek Oost, VSV en Westwijk waren de diverse belangen duidelijk zichtbaar.
 
Uiteindelijk heeft het college de raad 2 scenario’s voorgelegd:
een model met VSV op de huidige locatie en intensieve bebouwing aan de grote Buitendijk (scenario A),
en een model met VSV gelegen langs de A22  en minder intensieve bebouwing aan de Grote Buitendijk (scenario B). Scenario B is in feite het compromismodel van de drie eerder genoemde partijen.

Net als vele andere politieke partijen heeft de PvdA zich vorige week uitgesproken voor scenario B. Voor sommige mensen een verrassing. Het is namelijk niemand onbekend dat de PvdA fractie graag een behoorlijke hoeveelheid woningen binnen dit gebied wil realiseren. Natuurlijk wel met beperkingen als: passend bij de wijk, geen extra problemen voor de ontsluiting van de Velserbroek, etc. De Grote Buitendijk is namelijk de enige locatie in Velsen waar nog een behoorlijke hoeveelheid woningen gebouwd kan worden.

Wij willen woningen bouwen om diverse redenen.
Of de bevolking wel of niet krimpt, ook nu tijdens de crisis blijft de woningmarkt onbetaalbaar voor starters.
Daarnaast is er een significant tekort aan woningen voor mensen met een fysieke beperking en zijn er te weinig woningen voor ouderen, waardoor er een te lage doorstroming is in de woningmarkt.
Als laatste wil ik nog toevoegen dat Velsen in een aantal gebieden stedelijk vernieuwing moet doorvoeren. Dit leidt altijd tot minder woningen, omdat de woningen die teruggebouwd worden groter zijn de verdwijnende woningen.
 
Wij willen veel woningen bouwen in Velsen. Om aan de Grote Buitendijk een lagere bebouwingsdichtheid te kunnen realiseren dan normaal in de Velserbroek, kiezen we voor verplaatsing van VSV naar een plek waar je geen woningen mag bouwen. Het huidige VSV-terrein en de Hofgeest kunnen dan als een soort van communicerende vaten dienen t.o.v. de woningbouw aan de Grote Buitendijk.
 
Bij het kiezen voor scenario B moeten nog 2 problemen worden opgelost, omdat de meeste woningen gebouwd worden op particulier terrein:
de inkomsten voor de gemeente zijn laag of leiden zelf tot een tekort
hoe regel je dat voor de eerder bedoelde doelgroepen wordt gebouwd.
Over het laatste hebben wij gezegd dat we pas akkoord gaan met een wijziging van het bestemmingsplan, als vastgelegd is dat op de particuliere terreinen voldoende van dit soort woningen worden gerealiseerd. Het financiële verhaal is ook niet onbelangrijk. De komende jaren staan we voor hoge uitgaven bijvoorbeeld om Velsen Noord goed aan te pakken of het parkeerprobleem op te lossen. Daarom hebben wij gepleit voor een hogere bebouwingsdichtheid aan de Grote Buitendijk dan aangegeven in scenario B.

Als laatste toch nog even iets over de verplaatsing van VSV.
VSV heeft naar eigen zeggen twee problemen. Het tekort aan veldcapaciteit en de hoge onderhoudskosten. Het eerste is volgens ons maar tijdelijk, maar de hoge onderhoudskosten blijven ook na de verplaatsing. Behalve als de gemeente eigenaar wordt van het nieuwe complex en dit verhuurt aan VSV.
VSV moet nu goed gaan nadenken wat zij willen. Want de gemeente kan deze optie alleen maar uitwerken als er voldoende inkomsten tegenover staan. Bijvoorbeeld door het huidige terrein nu al om niet over te dragen aan de gemeente.
 
Aris Blok
Raadslid